Dřevohliníková okna a dveře

vhodné do pasivních a nízkoenergetických domů

 • dlouhá živostnost
 • kombinace dřeva a hliníku = dřevěné eurookno (dveře) opláštěné z vnější strany hliníkem
 • vhodné do moderních domů
 • odolnější venkovním vlivům (více než dřevěná okna) jako je déšť, sníh, mráz
 • materiál tolik nepracuje – stabilita

K14 - dřevohliníkový program

Dřevohliníková okna se v České republice začala vyrábět už před více než deseti lety. Tím se ČR svým způsobem zařadila mezi skupinu vyspělých evropských zemí běžně dřevohliníková okna používající. Obliba dřevohliníkových oken přitom rok co rok narůstá, a to mimo jiné proto, že nabízí nejen výrobcům, ale především také uživatelům několik zásadních výhod.

Naše společnost dodává do dřevohliníkových oken a opláštění eurooken hliníkové části. Nespecializujeme se na zaměřování a montáž eurooken, ale v případě vašeho požadavku na provedení těchto činností jsme vám schopni doporučit některého z výrobců oken z řad našich odběratelů.

Eurookna, dřevohliníková okna a jejich hliníkové opláštění

 • hliníkové opláštění chrání okna od povětrnostních vlivů
 • dle charakteru stavby je možné vybírat z širokého výběru tvarů hliníkových profilů
 • vedle svařování hliníkových profilů v rozích se nabízí také možnost mechanického spojení
 • hliníkové opláštění umožňuje i výrobu atypických oken, a to včetně oken obloukových – k tomuto způsobu hliníkového opláštění se používá ohýbání hliníku za studena
 • výběr barevných provedení je veliký – možnost použití veškerých barevných odstínů RAL, imitace dřeva, ale také jiných speciálních stupnic. Kvalitu povrchové úpravy přitom garantuje švýcarská norma Qualicoat, Qualanod a Qualideco
 • montáž hliníkových profilů na dřevo je snadno proveditelná pomocí plastových příchytek
 • hliníkové opláštění zlepšuje tepelně – izolační vlastnosti oken, je tedy vhodné pro použití pro pasivní domy a nízkoenergetické domy
 • pro jeden typ profilování dřeva je možné použití více variant hliníkových systémů – uživateli oken se tak nabízí velmi bohatá škála estetického řešení oken.

Základní rozdělení systémů hliníkového opláštění pro dřevohliníková okna a eurookna :

zakladni_rozdeleni

Výroba dřevohliníkových oken

Tento systém se používá pouze pro nově vyráběná okna. Jeho aplikace totiž vyžaduje odlišný typ fréz, než je tomu u eurooken. Jedná se o hliníkové systémy Gemini Classic, Soft Line, Linear, Integral a další. Nejrozšířenějším z nich je právě systém Gemini Classic, tedy systém hliníkového opláštění s moderním designem a ostrými hranami. Při použití tohoto systému hliníkového opláštění může zákazník vybírat z široké nabídky hliníkových profilů přesně podle svého požadavku. Nabízí se více možností pro vchodové dveře, skládací i posuvné dveře, stejně jako pro balkonové, jedno i dvoukřídlé dveře a jejich různě složité sestavy.

 

 

 

Dodatečné opláštění eurooken

zakladni_rozdeleni_2

Dodatečné hliníkové opláštění eurooken se používá i pro již dříve vyrobená a třeba i zabudovaná eurookna. Pro tento typ hliníkového opláštění není potřeba kupovat další frézy na dřevěné hranoly. Systém však neumožňuje tolik možností jako systém určený pro dřevohliníková okna. Své uplatnění nachází především u jednoduchých jednokřídlých, dvoukřídlých nebo balkonových dveří, které jsou samostatně stojící. Veškeré sestavyjiž stávajících eurooken se při aplikaci tohoto systému hliníkového opláštění zpracovává formou jednotlivých oken spojených prostřednictvím k tomu určených speciálních propojovacích profilů.

 zakladni_rozdeleni_2 (1)

Na stáhnutí:

Dřevohliníková okna a AL opláštění eurooken a vzorník barev (1,1 MB)

Výroba dřevěných oken a dveří
s mnohaletými zkušenostmi

Pro výrobu používáme CNC technologii s moderními nástroji pro dosažení kvalitního, přesného a produktivního opracování oken a dveří.

okna-realizace P1130487 P1090845 P1130428 HS21 P1110647 P1110752 P1050360 více realizací zde